Sztuka i wartości ponadczasowe

Serdecznie zapraszamy na otwarcie
WYSTAWY PRAC UCZESTNIKÓW XXXIV MIĘDZYNARODOWEGO PLENERU 

ARTYSTÓW POSŁUGUJĄCYCH SIĘ JĘZYKIEM GEOMETRII PT. „SZTUKA I WARTOŚCI PONADCZASOWE”,

które odbędzie się 09.09.2016 (piątek) o godz. 17:00 w Galerii Delfiny.



wystawa czynna od 10.09.2016 do 30.09.2016

pn.-pt. godz.13:00 - 19:00, sob. godz.13:00 - 18:00

Galeria Delfiny ul. Smulikowskiego 10/2, 00-389 Warszawa

tel.: +48 (22) 826 94 05, 605 417 344, galeriadelfiny@o2.pl, www.galeriadelfiny.eu


„SZTUKA I WARTOŚCI PONADCZASOWE”

9 września 2016 otwarta zostanie wystawa prac grupy malarzy i rzeźbiarzy – uczestników 34 Międzynarodowego Pleneru dla Artystów Posługujących się Językiem Geometrii. Plener odbył się w dniach od 2 do 10 września 2016 r. w Radziejowicach pod hasłem „Sztuka i wartości ponadczasowe”. Wystawa obejmie dzieła 45 artystów, w tym 28 polskich i 17 zagranicznych: z Austrii, Francji, Hiszpanii, Japonii, Niemiec, Rosji, Szwecji i Szwajcarii.

Mimo, że wszyscy uczestnicy pleneru należą do jednego nurtu sztuki zwanego abstrakcją geometryczną zarówno ich postawy jak i twórczość są bardzo różnorodne pod względem treści i formy. Od twórczości dyktowanej wyłącznie intelektem i podporządkowanej ścisłym rygorom matematycznym, poprzez całkowicie wprawdzie wyabstrahowaną, ale w odczuwalny sposób inspirowaną otaczającą rzeczywistością, zwłaszcza pejzażem, aż po obrazy emanujące silnym napięciem emocjonalnym, czy medytatywną zadumą. Niezależnie od rodzaju i charakteru zgromadzonych na tej wystawie prac – wszystkie one zawierają w zgodzie z hasłem pleneru, choć każda z nich inne, wartości ponadczasowe.

Kurator wystawy: dr Bożena Kowalska



Udział biorą:

1. Tamara Berdowska /Polska/

2. Gerhard Birkhofer /Niemcy/

3. Hellmut Bruch /Austria/

4. Sławomir Brzoska /Polska/

5. Dominique Chapuis /Francja, Niemcy/

6. Mateusz Dąbrowski /Polska/

7. Nikola Dimitrov /Niemcy/

8. Gerhard Frӧmel /Austria/

9. Andrzej Gieraga /Polska/

10. Ryszard Gieryszewski /Polska/

11. Julian Gil /Hiszpania/

12. Eugenia Gortchakova /Rosja, Niemcy/

13. Dorota Grynczel /Polska/

14. Jerzy Goliszewski /Polska/

15. Karolina Hałatek /Polska/

16. Gerhard Hotter / Niemcy/

17. Karolina Jaklewicz /Polska/

18. Jerzy Kałucki /Polska/

19. Mieczysław Knut /Polska/

20. Łukasz Leszczyński /Polska/

21. Anders Liden /Szwecja/

22. Josef Linschinger /Austria/

23. Ryszard Ługowski /Polska/

24. Sławomir Marzec /Polska/

25. Michał Misiak /Polska/

26. Dariusz Mlącki /Polska/

27. Mitsouko Mori /Japonia, Francja/

28. Paweł Mostowski /Polska/

29. Klaus Noculak /Niemcy/

30. Jan Pamuła /Polska/

31. Władysław Podrazik /Polska/

32. Jaume Rocamora /Hiszpania/

33. Reinhard Roy /Niemcy/

34. Vera Rӧhm /Niemcy/

35. Tomasz Saciłowski /Polska/

36. Grzegorz Sztabiński /Polska/

37. Urszula Ślusarczyk /Polska/

38. Jerzy Treliński /Polska/

39. Anna Trochim /Polska/

40. Małgorzata Turewicz-Lafranche /Szwajcaria/

41. Martin Vosswinkel /Niemcy/

42. Tadeusz Wiktor /Polska/

43. Mieczysław Wiśniewski /Polska/

44. Olga Ząbroń /Polska/

45. Leszek Oprządek /Polska/