Ponowne otwarcie Galerii Delfiny Wystawa rodziny Dominików

Zapraszamy od 13 czerwca (czwartek) na wystawę Tadeusza Dominika i jego rodziny. Prace pokażą też: Jakub Dominik, Tomasz Dominik, Edita Vlaović-Dominik i Olga Wolniak. Wystawa trwa do 1 lipca (poniedziałek). Wstęp wolny.

 

Dzieła rodziny Dominików to malarstwo i grafika. Każdy z artystów w specyficzny dla siebie sposób postrzega i interpretuje rzeczywistość.

W wystawie udział biorą:

Tadeusz Dominik - jeden z najwybitniejszych malarzy polskich. Profesor na wydziale malarstwa - ASP Warszawa, uhonorowany nagrodami w kraju i zagranicą. W 2013 r. otrzymał Złoty "Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Jakub Dominik - autor m.in. pejzaży. Tworzy obrazy korzystając z bezpośredniej obserwacji, które w jego interpretacji ulegają uproszczeniom i idealizacji. Uczestnik kilkudziesięciu wystaw indywidualnych oraz wielu zbiorowych.

Tomasz Dominik - twórca wielu prac malarskich i grafik. W 1980 r. otrzymał dyplom w pracowni J. Sienickiego o specjalizacji dodatkowej z ceramiki i litografii. Autor wystaw i laureata ważnych nagród.

Edita Vlaović-Dominik - zajmuje się malarstwem sztalugowym, konserwacją oraz fotografią. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą m.in. Chorwacja, Niemcy, Włochy, Filipiny, Słowenia, Japonia.

Olga Wolniak - Inspiracją jej obrazów są tkaniny i ornamenty zaczerpnięte z różnych kultur i stron świata. Bierze udział w wielu wystawach w kraju i za granicą.

Galeria