Marco Angelini malarstwo oraz monodram Jan Kozaczuk

14 grudnia 2013 o godz. 18.00 w  Galerii Delfiny w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy Marco Angeliniego pt. ,,Z ziemi włoskiej do Polski”.

 

,,Wystawa Marco Angeliniego, artysty podróżującego między Rzymem a Warszawą, raz jeszcze przypomina o głębokim związku łączącym te dwa Państwa. Zaprezentowane dzieła pochodzą z dwóch polskich kolekcji prywatnych i wielokrotnie były już pokazywane zarówno we Włoszech, jak i w Polsce.” Alessio Cosentino

“Z ziemi włoskiej do Polski” to wers polskiego hymnu narodowego, do którego nawiązuje hymn włoski (w ostatniej strofie włoskiej pieśni przywołana zostaje ziemia polska). Ten szczególny związek dostrzegł rzymski artysta Marco Angelini, przygotowując swoją kolejną wystawę w Warszawie.

Przywołany wers trafnie opisuje drogę artystyczną i wybory życiowe Angeliniego, który od zawsze czuł się głęboko związany z ziemią polską.” Emanuele Ciccarelli

Tego wieczoru polscy koneserzy sztuki dodatkowo obejrzą monodram Jana Kozaczuka pt.,, Na pniu”, inspirowany „Lolitą” Vladimira Nabokova oraz „Leczeniem uzależnionego umysłu”  Lee  Jampolsky’ego. Spektakl oprawiony w nowoczesne techniki medialne,  porusza  najbardziej intymne struny ludzkiego wnętrza. Miłość, rozczarowanie, utracone nadzieje są doświadczeniem każdego człowieka. Aktor wprowadza widzów w nastrój refleksji nad przemijającym czasem i wpisanymi weń doświadczeniami egzystencjalnymi. Jednocześnie odbiorcy monodramu są obserwatorami postępującej przemiany emocjonalnej bohatera.

Spektakl jest grany w Polsce i zagranicą ( Bilet wstępu na 14- tego grudnia 2013r  kosztuje 50 zł do nabycia w Galerii Delfiny. Ilość miejsc bardzo ograniczona).

Wystawa jest czynna do 20 grudnia br.

Galeria