Aukcja charytatywna na rzecz Adama Gębusia

Aukcja charytatywna na rzecz Adama Gębusia w Hotelu Novotel, Warszawa Airport, ul. 1 Sierpnia1 (Róg Żwirki i Wigury), współorganizator – „Galeria Delfiny”

13 marca 2011 r. (niedziela) – godzina 17.00

Wprowadzenie w aukcję – Halina Łabonarska, prowadzenie aukcji – Jacek Pasternak , całość przebiegu aukcji i uzupełnianie wiadomości o pracach i autorach – Dariusz Kowalski. Aukcji towarzyszyć będzie atrakcyjna loteria fantowa.

Adaś urodził się 20 stycznia 2010 roku z wagą 4150 g. Teraz ma prawie rok. Rozwijał się prawidłowo, pięknie przybierał na wadze, szybko uczył się nowych rzeczy. 18 listopada 2010 r. w trakcie badania USG w Szpitalu w Ostrowcu Św. u Adasia wykryto guza zlokalizowanego w podbrzuszu. W miarę upływu czasu, wypełnionego przeprowadzaniem specjalistycznych badań, guz się powiększał, aż objął prawie całą jamę brzuszną i miednicę. Dalsze dokładne badania i operacyjne pobranie wycinka guza, wskazały najgorszą diagnozę: nowotwór złośliwy – mięsak prążkowanokomórkowy. Od listopada przez cały czas przebywamy z synkiem w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie – Prokocimiu. Adaś jest w trakcie chemioterapii. Po zmniejszeniu masy guza, będzie można go zoperować. Jest to bardzo trudny zabieg, guz leży blisko ważnych dla życia narządów. Kolejny etap leczenia to radioterapia (naświetlanie). Ze względu na dość rzadki typ nowotworu i jego lokalizację sugerowana jest konieczność kontynuacji leczenia za granicą. Być może ten kolejny etap leczenia trzeba będzie zrobić poza granicami kraju w Niemczech. Szacunkowy koszt leczenia waha się od 30 do 150 tysięcy euro, w zależności od efektów dotychczasowego leczenia oraz doboru optymalnej terapii. RMS (rhabdomyosarcoma) to nowotwór o dużej złośliwości i tendencji do przerzutowania, jest też guzem szybko poliferującym (w ciągu zaledwie 2 tygodni powiększa swoją objętość o 100 procent), jego leczenie nie kończy się więc wraz z usunięciem ogniska guza. Równie ważne obok chemioterapii, radioterapii i leczenia operacyjnego jest monitorowanie stanu zdrowia dziecka w ciągu minimum pięciu lat od jego usunięcia – regularne i częste badania. Jesteśmy podopiecznymi Fundacji Dzieciom „ Zdążyć z Pomocą”, ale to my sami musimy zgromadzić środki na leczenie Adasia.
Prosimy o pomoc w ratowaniu Naszego Dziecka. Prosimy o przekazywanie 1% podatku na wymienioną Fundację i o każdą, nawet najmniejszą wpłatę na konto Fundacji z dopiskiem – Adaś Gębusia. Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” Warszawa, ul. Łomiańska 5

1 % podatku – Wystarczy wpisać w PIT: KRS 000 003 7904 dla Adama Gębusia

Darowizny:Konto 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362 koniecznie z „dla Adama Gębusia” w tytule przelewu.

 

Galeria